Jako Ambasadorka Avon zapewne szukasz różnych możliwości, aby zaprezentować i sprzedać produkty z katalogu. Oczywiście możesz robić to w tradycyjny sposób, tak jak do tej pory. Czyli na organizowanych przez siebie spotkaniach, czy przy okazji wykonywania innych zajęć np zakupów, wizyt u lekarza, czy odwiedzin u bliskich. Warto jednak wykorzystać do tego także siłę internetu i portali społecznościowych, by zaaoferować innym produkty Avon.

Co to jest Virtual Party?

To nic innego jak prezentacja produktów Avon np. za pomocą Facebooka. Prowadzone za pośrednictwem Social Media pokazy z pewnością zachęcą innych użytkowników do zakupu produktów, a dodatkowo sprawią, że marka Avon będzie bardzo pozytywnie odbierana. Do Virtual Party możesz zaprosić dowolną ilość osób. Wymyśl temat przewodni pokazu i działaj. Zobaczysz, że zainteresowane osoby same dołączą, a Ty będziesz mogła zaprezentować produkty osobom z którymi mogłabyś się na żywo nigdy nie spotkać.

Co jest ważne?

Począwszy od zaplanowania daty, na organizacji kończąc – wszystko ma znaczenie. Musisz wybrać odpowiednią datę i godzinę. Pamiętaj, że Twoje klientki pracują, inne chodzą do szkoły, jeszcze inne są mami. Musisz więc zorganizować to tak, aby każda z tych osób mogła w danym momencie uczestniczyć w Virtual Party. Może warto zorganizować kilka pokazów? Można też zapytać, która godzina i jaki dzień będzie dla tych osób odpowiedni. Wszystko zależy od Ciebie – to Twoje przyjęcie i to na Tobie spoczywa odpowiednia organizacja.

Jak wybrać temat przewodni?

Wszystko zależy od tego, kto będzie uczestniczył w organizowanym przez Ciebie w Virtual Party. Jeżeli zorganizujesz pokaz dla młodych dziewczyn np. nastolatek warto pokazać serię kosmetyków przeznaczoną dla młodej skóry. Jeżeli w Twojej grupie odbiorców będą mamy, to poza kosmetykami dla kobiet, warto przedstawić też serię kosmetyków dla dzieci. Być może zorganizujesz pokaz dla mężczyzn? Wówczas pokaż całą serię do pielęgnacji męskiej skóry od Avon, ale nie zapomnij zaprezentować tez np. perfum damskich. Panowie z pewnością będą chcieli zrobić prezent swojej partnerce, a perfumy są doskonałym pomysłem na upominek. Na Virtual Party warto pokazać też nowości z aktualnej oferty, one z pewnością będą cieszyły się popularnością.

Virtual Party

Co warto wiedzieć?

Virtual Party, to fantastyczny pomysł na zaprezentowanie kosmetyków Avon w inny niż do tej pory sposób. Dzięki niemu możesz pokazać Twoje ulubione produkty i opowiedzieć o tym, za co je lubisz i jak ich używasz. Możesz także pokazać za pomocą jakich kosmetyków stworzyłaś makijaż do swojego pokazu, lub po prostu w ciekawy sposób opowiedzieć o danej serii, których w Avon jest całkiem sporo.

Pamiętaj! Ogranicza Cię Twoja wyobraźnia. Tylko od Ciebie zależy w jaki sposób zaprezentujesz siebie jako Ambasadorkę oraz kosmetyki, które chciałabyś zaoferować swoim klientom.