Jeżeli ktoś się zastanawia nad nierozpoczęciem współpracy z Avon, jako ich konsultant, to z pewnością chce wiedzieć o tym zajęciu jak najwięcej. Tak, aby mieć pewność że nic nie będzie zaskoczeniem, że faktycznie będzie wiedzieć najważniejsze rzeczy związane z tego typu zarobkiem. Dlatego też, warto się przygotować na to, że zarobki mogą być uzależnione od okresu w roku i od tego, czy akurat będziemy w świątecznym czasie czy jednak nie.

Jak święta wpływają na pracę?

Wielu ludzi uważa, że idealnym prezentem na święta są kosmetyki, dlatego też poszukują tych najlepszych. To oznacza, że spora część z tego grona decyduje się na kosmetyki z Avon, a ponieważ oferują oni jeszcze biżuterię i inne produkty, świetnie nadające się na prezent, to osób poszukujących tam upominku dla swoich bliskich, cały czas przybywa. To oznacza, że w okresie świątecznym konsultanci Avon mają znacznie więcej pracy. Najpierw powinni zaangażować się w większą reklamę produktów, które mogą być przykładem takich perfekcyjnie dobranych prezentów, a następnie mogą mieć pewność, że będą mieli znacznie więcej zamówień.

Zbieranie i rozdzielanie

Ponieważ w okresie świątecznym ludzie częściej zamawiają różne produkty, a do tego jeszcze te zamówienia są większe, to konsultant Avon musi się liczyć z tym, że ich spisywanie będzie zajmowało więcej czasu, tak jak i więcej czasu będzie zajmowało ich składanie. A ponieważ tych produktów będzie więcej, to odpowiednio więcej czasu trzeba przeznaczyć na ich późniejsze rozdzielenie pomiędzy poszczególnych klientów. Jeśli chcemy sprawić przyjemność naszym klientom i chcemy mieć pewność, że nadal będą u nas zamawiali, to warto w okresie świątecznym, do każdego zamówienia dołożyć niewielki prezent. To nie musi być coś drogiego, może być krem do rąk czy do stóp, z dołączoną karteczką z życzeniami. Wówczas klienci takiego konsultanta Avon, poczują, że są dla niego ważni, że potrafi on docenić to, że swoje zamówienia składają właśnie u niego.

Większe zarobki

Skoro w okresie świątecznym, składa się większe zamówienia, to można też być pewnym, że zarobki jakie się wówczas uzyska, również będą większe. To oznacza, że warto się promować, warto prezentować różnego rodzaju produkty, które mogą świetnie się sprawdzić jako prezent, bo to będzie zachęcało ludzi do większych wydatków, a nie można zapominać, że z każdej tej kwoty, konsultant otrzymuje określony procent dla siebie, w zależności od tego, który próg sprzedażowy uzyskał.

Warto nastawić się na to, że w okresie świątecznym będzie się miało więcej pracy. Ale można być pewnym, że wynagrodzenie jakie wówczas się uzyska, świetnie zrekompensuje nam tą większą ilość czasu, przeznaczoną na pakowanie. Poza tym, Avon dba o to, aby każdy czuł magię nadchodzących świąt, a to oznacza, że ma wówczas wiele ciekawych propozycji także dla swoich konsultantów, którzy mogą wówczas jeszcze bardziej zwiększyć swoją wypłatę, jak i kupować produkty, po naprawdę korzystnej cenie. Pojawia się wówczas wiele takich ciekawych ofert.