Jeżeli zaczniemy zgłębiać temat, możemy być zaskoczeni tym, jak wiele jest firm, które działają na zasadzie sprzedaży bezpośredniej i systemu MLM. Może się okazać, że z tego sporego grona, znamy tylko kilka nazw. Zanim jednak podejmiemy współpracę z jakąkolwiek firmą, powinniśmy się dokładnie zapoznać z zakresem jej działalności, z produktami które ona oferuje, a także z tym, jak to wszystko działa i jakie zarobki jesteśmy w stanie uzyskać. Wówczas będziemy mieli pewność, że wybierzemy firmę, która faktycznie będzie do nas pasowała i która będzie spełniała nasze oczekiwania. Na pewno warto poświęcić trochę czasu na porównanie tych różnych firm, aby upewnić się w podejmowanej decyzji.

Niektórzy słyszeli o Amway

Gdybyśmy zaczęli robić różnego rodzaju sondaże, to okazałoby się, że część osób przynajmniej słyszała o firmie Amway i o tym, co ona proponuje i na jakiej podstawie można z nią współpracować. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że firma ta oferuje nam bardzo dużą ilość różnorodnych produktów, które pomogą nam dbać o zdrowie i urodę. To nie tylko kosmetyki, ale także różnego rodzaju urządzenia, które mają pozytywnie wpływać na nasz wygląd. Dodatkowo zakupów dokonuje się przez sklep internetowy co jest bardzo wygodne. Do plusów należy jeszcze zaliczyć fakt, że jeśli zaczniemy z nimi współpracę, to będziemy zarabiali również od kwoty zakupów, jakie zrobią osoby, które zostały przez nas polecone i dzięki nam również zaczęły współpracę z Amway. Jeśli chodzi o minusy takiej współpracy, to dla niektórych może to być konieczność płacenia za spotkania instruktażowe, jak i sam fakt, że trzeba co miesiąc składać zamówienie.

A może FM World?

Dla innych, którzy chcą pracować na zasadzie sprzedaży bezpośredniej i współpracy opartej na MLM, ciekawą propozycją może być firma FM World. Tutaj dla wielu ludzi pozytywnym aspektem jest fakt, że możemy kupować po cenach hurtowych, a sprzedawać po katalogowych. To oznacza, że możemy kupować bez marży, a to w wielu przypadkach daje nam oszczędności na poziomie 43%, czyli całkiem sporo. Dodatkowo pozytywnym elementem takiej współpracy jest fakt, że możemy zostać liderem zespołu i zarabiać na tym, co wypracują też ludzie, których do tego wciągnęliśmy. Oczywiście we wszystkim możemy dostrzec jakieś minusy i tutaj może nim być konieczność budowania swojej grupy, bo na samej sprzedaży aż tak wiele nie zarobimy. Poza tym, jeśli nie zrobimy sprzedaży, to dostajemy punkty ujemne, co będzie wpływało na nasz zarobek.

Jeszcze inna propozycja Zepter

Jeszcze inną propozycją zarabiania na oferowaniu produktów konkretnej firmy, jest współpraca z firmą Zepter. Mamy tutaj do zaoferowania wysokiej jakości garnki, które powinniśmy umieć zachwalać w taki sposób, aby ludzie zechcieli z tej oferty korzystać. Niektórzy jako minus tej współpracy podają dosyć drogie produkty, przez które ciężko jest znaleźć klientów i faktycznie dobrze zarobić. Jeszcze inni zwracają uwagę na konieczność przygotowywania częstych spotkań i prezentacji. Natomiast jeśli chodzi o plusy z jakimi spotkamy się w niektórych opiniach, to fakt że są to naczynia i narzędzia, które faktycznie są potrzebne i które oferowane są w bardzo wysokiej jakości. A dodatkowo jeszcze tym, którzy zdecydują się na taką współpracę proponowane są specjalne szkolenia i materiały marketingowe, więc nie są pozostawieni sami sobie.

A może Livioon?

Jeszcze inną propozycją jest sprzedaż luksusowych kosmetyków z Francji, jaką proponuje nam firma Livioon. Tutaj możemy się spotkać z takimi minusami jak konieczność zakupu zestawu startowego, a niektórzy sprzedawcy i klienci narzekają również na słabą jakość produktów. To może powodować, że trudno będzie nam utrzymać klientów, których wcześniej zdobyliśmy. Natomiast do niewątpliwych plusów tej firmy, zalicza się fakt, że możemy wybierać w bardzo dużej ilości damskich i męskich zapachów, jak również mamy możliwość uzyskania nawet kilkunastoprocentowej zniżki, dzięki kilku poziomom upustów.

Jeszcze mamy Duolife

To nie koniec firm, w których możemy wybierać. Proponowana jest nam również współpraca z firmą, która oferuje suplementy diety i produkty do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Oczywiście chodzi o Duolife, z którymi niejedni mieli już możliwość się zetknąć. Dlatego też, wśród pozytywnych opinii możemy się spotkać z takimi, mówiącymi o ciągłym rozwoju i niższych cenach produktów dla osób współpracujących z tą firmą. Inni znowu zaznaczają, że wadą dla niektórych może być fakt, że te produkty są dość drogie i że czasami brakuje badań, które potwierdzałyby ich skuteczność.

Dobrze znany Avon

Jedną z firm działających na tej zasadzie i chyba będących w czołówce, jeśli chodzi o rozpoznawalność wśród różnych ludzi, jest Avon. Mamy tutaj darmową rejestrację, sami decydujemy jak pracujemy, jak zdobywamy klientów. Mamy możliwość zarobienia konkretnych pieniędzy co 3 tygodnie, oferowany jest darmowy pakiet startowy, a upusty na produkty sięgają nawet do kilkudziesięciu procent. Przy zamówieniu od 160zł Avon oferuje tańszą dostawę i wynosi ona 4,90 zł. Przy mniejszym zamówieniu niestety będziemy musieli ponosić większe koszty realizacji zamówienia. Minusem jest fakt, że trzeba mieć sporą ilość klientów, aby faktycznie dużo zarobić, no i samemu trzeba płacić za katalogi.

Oriflame też jest często spotykane

Inną dość dobrze znaną firmą, która oferuje kosmetyki i inne produkty przydatne w domu, jest z pewnością Oriflame. Jeśli będziemy na jej temat szukać informacji, to może się okazać, że ludzie narzekają na konieczność opłacenia paczek, na opłatę za katalogi, na fakt iż potrzeba sporo klientów, jak również na to, że tych klientów czasami jest bardzo trudno zdobyć. Znowu do niewątpliwych plusów takiej współpracy, będzie należał fakt, że jako konsultanci będziemy mieli możliwość zamówienia tańszych produktów, nie powinniśmy mieć problemów z rozdawaniem katalogów, a także zarabiać będziemy nie tylko na naszych zamówieniach, ale również na zamówieniach osób, które będą powiązane z naszym kontem.

Jeszcze jest Souvre 

Ludzie coraz częściej poszukują produktów, które oferują w swoim składzie kolagen. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi firma Souvre. Jeśli chcemy z nimi współpracować, to musimy wiedzieć, że zniżki sięgają nawet 30%, a produkty możemy odsprzedać z marżą 43%. Poza tym będziemy mieli możliwość rejestracji kolejnych użytkowników i zarabiania na tym co oni sprzedadzą. Do tego, zainteresowanie kolagenem ciągle rośnie, więc z pewnością znajdziemy w tej ofercie także coś dla siebie. Do minusów można zaliczyć fakt, że jeśli przez rok niczego nie zamówimy, to nasze konto zostanie usunięte, a dodatkowo trzeba się mocno zaangażować, aby rozwinąć taki biznes.

Niektórzy spotkali się z Mary Key

Jeżeli będziemy rozmawiać z naprawdę dużą grupą osób, to może się okazać, że część z nich spotkała się już z firmą Mary Key. To będzie oznaczało, że wiedzą oni, iż plusem tej współpracy są zestawy startowe, które są naprawdę ciekawe, jest też możliwość podpisania umowy, jak i świadomość że sami jesteśmy sobie szefem. Z drugiej strony jako minus może być postrzegany fakt, że katalogi są dość skromne, że niechętnie uzyskuje się próbki produktów, a zakupienie zestawu startowego jest koniecznością.

Zarabiamy na zakupach

Każdy z nas musi chodzić do sklepów, aby kupować niezbędne produkty. Właśnie na tej zasadzie opiera się działalność firmy Lyoness, która oferuje nam częściowy zwrot pieniędzy wydanych na zakupach w sklepach partnerów. To oznacza, że im więcej kupujemy, tym więcej pieniędzy wraca potem do nas. Co więcej, zarabiamy nie tylko wtedy, gdy sami kupujemy, ale również wtedy, gdy kupują osoby, które namówiliśmy do współpracy i te które zostały zaangażowane do współpracy przez ludzi z naszego zespołu. Dla niektórych wadą może być konieczność wpłacania zaliczek, jak i fakt, że pieniądze otrzymamy dopiero wtedy, gdy uzbieramy określoną kwotę na specjalnym koncie, które będzie przypisane do naszej osoby.

I jeszcze Herbalife

Jeszcze inną firmą, z którą możemy zacząć naszą współpracę będzie Herbalife. To firma promująca zdrowy i aktywny tryb życia, a więc promująca wszelkiego rodzaju preparaty, które mają nam w tym pomóc. Jeśli rozpoczniemy z nimi współpracę, to będziemy budowali swoją sieć, dzięki czemu zarobimy nie tylko na tym co sami sprzedamy, ale również na tym, co sprzedadzą osoby, które wciągnęliśmy do takiej współpracy. Niektórzy uważają, że minusem współpracy z tą firmą są drogie produkty, konieczność udziału w płatnych szkoleniach, jak i obowiązek kupowania tych produktów.

Subiektywna ocena

Oczywiście przedstawione firmy, to tylko niektóre propozycje zarabiania na sprzedaży bezpośredniej i strukturze MLM. Co więcej, są to nasze subiektywne odczucia odnośnie zalet i wad współpracy z nimi. To dlatego, że choć dla nas konieczność płacenia za szkolenia jest wadą, to dla kogoś innego może to być ogromnym plusem. Dlaczego? Bo może się okazać, że takie płatne szkolenia będą lepiej przeprowadzone, będą wykonane przez specjalistów, a co się z tym wiąże, może się okazać, że więcej i szybciej zarobimy po udziale w takich płatnych szkoleniach, niż biorąc udział w licznych szkoleniach bezpłatnych. Jeśli takie płatne szkolenia potraktujemy jako wkład w inwestycję, to mogą być one dla nas ogromną zaletą. Tak jak plusem, może też być konieczność mocnego zaangażowania się w rozkręcenie biznesu, bo wiadomo, że wówczas naprawdę dużo zarabiają ci, którzy na to zasłużyli.

My jednak wybieramy współpracę z Avon. Dlaczego? Bo to firma znana, rozpoznawalna, w której nie będziemy mieli najmniejszego problemu z tym, aby znaleźć klientów. Co więcej oferują nam oni darmowy pakiet startowy i różnego rodzaju programy, w których możemy zdobywać naprawdę świetne nagrody. Dodatkowo cały czas możemy się rozwijać i awansować, dzięki czemu będziemy mieli możliwość uzyskania jeszcze większych zarobków, bo będziemy zarabiać od całego zespołu. My decydujemy się na współpracę z Avon i Was również do takiej współpracy zachęcamy. Nic nie tracicie, nic nie musicie wpłacać, a możecie naprawdę sporo zarobić.