Lato to jeden z najprzyjemniejszych miesięcy w ciągu roku, kiedy mamy szansę odrobinkę odpocząć. Wyjeżdżamy na wakacje i wówczas większości z nas wracają siły do życia i energia do każdej formy aktywności. Wylegujemy się na plaży, jeździmy rowerami, kąpiemy się na basenach, w miejskich jeziorach i w morzu, spacerujemy po górach i staramy się naładować akumulatory po wielu tygodniach jakże intensywnej pracy. Nieodłącznym atrybutem każdego letniego wypoczynku są zwiewne sukienki, krótkie szorty i kostiumy kąpielowe, a także okulary przeciwsłoneczne i kremy z wysokim filtrem.

Krem z filtrem UV – dlaczego jest tak ważny?

Przede wszystkim dlatego, że promieniowanie UV jest niezwykle szkodliwe dla naszej skóry. Warto tu podkreślić, że wyróżnia się dwa rodzaje promieniowania – UVA i UVB. To pierwsze ma na nas wpływ przez cały rok, ponieważ stanowi około 95% całego promieniowania docierającego do powierzchni ziemi. Tak naprawdę ma na nas wpływ nawet w pochmurne dni! Z kolei UVB wiąże się konkretnie z zewnętrzną opalenizną i nie jest aż tak destrukcyjne dla organizmu, ponieważ zatrzymuje się na powierzchni skóry (w efekcie powstaje opalenizna), zaś promieniowanie UVA wnika do głębszych warstw skóry, uszkadzając komórki DNA (a to może skończyć się chorobą nowotworową). Promienie UV, a zwłaszcza UVA, znacznie przyspieszają proces starzenia się skóry. Tak naprawdę większość pojawiających się na twarzy zmarszczek powstaje właśnie przez UVA, w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. O ile UVB jest „odpowiedzialne” za opalanie się, o tyle UVA odpowiada w prostej linii za zaczerwienienie skóry, swędzenie, powstawanie przebarwień i alergie słoneczne.

Kosmetyki do opalania

Kremy z filtrem to nie jedyne kosmetyki do opalania dostępne na rynku. Obecnie mamy naprawdę szeroki wybór w tej kategorii – możemy zdecydować się na olejki, emulsje przed i po opalaniu, mgiełki, bronzery, balsamy utrwalające opaleniznę… Mamy też (oczywiście) różne parametry do wyboru, tzn. możemy wybierać od najmniejszych do największych filtrów. Najlepiej przyjąć zasadę, że  im wyższy filtr SPF, tym lepiej. Zwłaszcza osoby z jasną karnacją powinny uważać i zachować wszelkie środki ostrożności, a więc stosować najwyższy dostępny na rynku filtr SPF 50+.

Gdzie kupić najlepsze kremy z filtrem?

Na rynku znajduje się szeroki wybór wskazanych wyżej produktów. Warto skorzystać z oferty AVON i zapoznać się z linią produktów Avon Sun +, w której można znaleźć m.in. klasyczne kremy z filtrem, spryskiwacz do twarzy i ciała, wodoodporne mleczka (idealne nad morze), ujędrniający samoopalacz (sprawdzi się jako wzmocnienie efektu opalenizny albo w sytuacji, kiedy nie chcemy opalać się na plaży, a marzy nam się efekt wow). Do sprawdzonych produktów należą kosmetyki po opalaniu – masło nawilżające, żel chłodzący czy spray. Po opalaniu koniecznie trzeba nawilżyć skórę, odżywić ją i zatroszczyć się o nią jak najlepiej – w tym celu fenomenalnie sprawdzi się witaminowy krem ochronny  czy inne preparaty nawilżające.