Ludzie szukają różnego rodzaju zarobku. Czasami od razu poszukują pracy na etat, innym razem poszukują zajęcia, które pozwoli im trochę dorobić, ale jednocześnie nie będzie wymagało od nich zbyt dużego zaangażowania czasowego. Jak się okazuje, to ostatnie najlepiej spełnia firma Avon, która przyjmuje w swoje szeregi konsultantów, a ci z kolei mają za zadanie poszukiwanie klientów, którzy będą chętni na sprzedawanie ich produktów. Jeśli dokładnie zapoznamy się z tą ofertą, to z pewnością będziemy zadowoleni z takiej propozycji.

Na jakiej zasadzie to działa?

Warto wiedzieć, że firma Avon funkcjonuje na zasadzie struktury firm MLM. Chodzi tutaj o to, że jest parę stopni współpracy z nimi, dzięki czemu wszystko ma swoje jasno określone miejsce, a każda osoba znajdująca się wyżej w hierarchii takiej firmy MLM zarabia więcej, niż te, które znajdują się w tej hierarchii niżej. Tak więc Avon ma Liderów sprzedaży, którzy pod sobą mają swoje zespoły złożone z Liderami zespołów. Ci z kolei mają swoje zespoły, którymi zarządzają, a które składają się z konsultantów. Im ich oczywiście więcej, tym więcej zarabia lider zespołu, a co się z tym wiąże, tym większe wynagrodzenie otrzymuje również lider sprzedaży. Konsultanci natomiast pracują sami, choć mogą liczyć na pomoc swojego lidera, ale także budują swoją sieć, tym razem złożoną z klientów, którzy będą składali u nich swoje zamówienia. Oczywiście im więcej tych klientów, tym większa jest szansa na to, że z każdym katalogiem, a więc co trzy tygodnie, te zamówienia będą opiewały na sporą sumę, a co się z tym wiąże, konsultant będzie w stanie dzięki temu naprawdę sporo zarobić. 

Wszystko jest przejrzyste

Warto wiedzieć, że w Avon wszystko jest przejrzyste, a więc nikt nie ma wątpliwości, jak to wszystko działa. Dodatkowo jest możliwość awansu. Jeśli konsultant będzie składał spore zamówienia i będzie się czuł na siłach, aby zbudować swój zespół, to może zostać liderem zespołu. Wówczas będzie musiał poszukać ludzi, którzy będą jego konsultantami i którzy niejako będą pracowali także na jego zarobek. A jeśli okaże się, że świetnie się sprawdza jako lider zespołu i że potrafi świetnie tym zespołem zarządzać, to z biegiem czasu będzie mógł się starać o posadę lidera sprzedaży. Co oczywiście będzie się wiązało z jeszcze większymi zarobkami i innymi nagrodami, które będą miały być wynagrodzeniem za włożoną pracę i zaangażowanie na rzecz firmy. Jak się okazuje, struktura MLM nie jest taka zła, jest rozbudowana, ale to wszystko może działać na przejrzystych zasadach. Dodatkowo warto tutaj powiedzieć, że takie struktury pozwalają na awans, a jeśli poświęcimy na to wszystko sporo czasu, to ten awans, a wraz z nim większe zarobki, mogą przyjść w naprawdę krótkim czasie.

Warto zobaczyć jak to wszystko działa i zastanowić się, czy taka propozycja zarabiania nie będzie dla nas odpowiednia. Wówczas może się okazać, że zyskamy naprawdę wiele, a co się z tym wiąże, może się okazać, że z pracy dodatkowej, zaczniemy ją traktować jako pracę na etat i współpraca z Avon stanie się naszym głównym zarobkiem.