Jeżeli wcześniej o tym nie słyszeliśmy, to z pewnością zaczynamy się zastanawiać, o to jest system MLM. Na czym on polega i jakie firmy współpracują w oparciu o tą formę zatrudnienia. Im więcej się na ten temat dowiemy, tym bardziej możemy być przekonani, że to będzie propozycja odpowiednia dla nas. Dodatkowo, jeśli dowiemy się, że między innymi Avon współpracuje w ten sposób, to może się okazać, że już całkiem będziemy przekonani do podjęcia właśnie takiej współpracy.

Jak to działa?

Przede wszystkim warto wiedzie, że MLM, to sprzedaż internetowa, która odbywa się z pominięciem sklepów. Dlatego też, Avon nie ma swoich sklepów stacjonarnych. Jeśli ktoś chce kupić ich produkty, to musi nawiązać kontakt z jednym z ich licznych konsultantów, jemu powiedzieć co chce, poczekać aż konsultant to zamówi, a następnie mu dostarczy. Wszystko odbywa się tutaj przez internet, a więc też jeśli ktoś chce poznać jakiś zapach, albo zobaczyć konsystencję kremu, to zawsze powinien poprosić konsultanta o udostępnienie próbki. Warto popatrzeć jakie są tutaj propozycje, bo nie będziemy zawiedzeni. A jeśli zdecydujemy się na zostanie konsultantem Avon, to znajomość działania systemu MLM sprawi, że łatwiej będzie nam ocenić, jak to działa i zrozumieć cały ten system.

Są różne stopnie współpracy

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że w Avon współpraca odbywa się na różnych poziomach. Na samym początku możemy rozpocząć współpracę jako konsultanci. Jeśli się wykażemy i będziemy zainteresowani, to możemy przejść awans i zostać liderem zespołu. Wówczas będziemy musieli zbudować własny zespół konsultantów. Nie dość, że będziemy zarabiać na swoich zamówieniach, to jeszcze będziemy zarabiać na zamówieniach złożonych przez konsultantów, którzy będą nam podlegać. A jeśli i to będzie dla nas za mało, to będziemy mogli być liderem sprzedaży, który ma pod sobą liderów zespołów i to dzięki nim będzie mógł liczyć na jeszcze większe zarobki. System MLM to taki rozbudowany system, który oferuje sprzedaż bezpośrednią, z pominięciem sklepów. Ale to jednocześnie też system, który ma kilka poziomów dystrybucji, a im wyżej jesteśmy w tej hierarchii, tym większe możemy mieć zarobki i dodatkowe gratyfikacje. To właśnie sprawia, że powinniśmy dokładnie się zapoznać z działalnością tego systemu MLM, bo może się okazać, że będzie on dla nas bardzo pociągający. Zwłaszcza w zestawieniu z firmą Avon, którą każdy zna i w której nie będziemy mieli problemów, aby znaleźć klientów. Wiedzą oni, że firma ta oferuje produkty w wysokiej jakości, a to będzie oznaczało że niejako one same się obronią. Im szybciej więc dołączymy do tego grona, tym więcej będziemy mogli zarabiać.

Warto zobaczyć jak wygląda system MLM i jak funkcjonuje on w firmie Avon. Może się okazać, że będzie to dla nas świetna okazja do zarabiania pieniędzy, czy to w formie dodatkowej czy na pełny etat. Od naszego zaangażowania będzie zależało, jak daleko dojdziemy w strukturach firmy i ile uda nam się tutaj zarobić. A im szybciej to się zacznie, tym szybciej będziemy mogli się pochwalić swoimi osiągnięciami.