Czasami jest tak, że chociaż zaczynamy coś z wielką energią, to jednak z biegiem czasu ta energia gdzieś ucieka. To może spowodować, że osiągane przez nas wyniki już nie będą tak wysokie, jak pierwotnie zakładaliśmy, a co się z tym wiąże, to dodatkowo może nas zniechęcić do podejmowania tego konkretnego działania. A szkoda, bo to oznacza, że niszczymy swoją wcześniejszą pracę i to wszystko, co w nią włożyliśmy. Jak więc zmotywować się do działania, aby nasza współpraca z Avon przynosiła jak największe rezultaty i jednocześnie dawała nam wiele radości? 

Wyznaczmy sobie cel

Jeśli chcemy mieć pewność, że osiągniemy sukces w Avon, to powinniśmy wyznaczać sobie mniejsze cele, które będziemy mieli osiągnąć. Możemy założyć, że każdego miesiąca zdobędziemy kolejnych dwóch klientów. Albo możemy założyć, że z każdym kolejnym katalogiem nasze zamówienie będzie większe o kilkadziesiąt złotych. Może się wydawać, że te cele nie są duże, więc nic nam nie dadzą. Jednak właśnie dlatego, że nie są duże, będziemy mieli większą szansę na ich realizację. A każdy zrealizowany cel, będzie podnosił naszą wiarę w siebie, będzie dawał nam niesamowitą radość, a co się z tym wiąże, będzie sprawiał, że łatwiej będzie nam podejmować kolejne wyzwania, jakie sobie nałożyliśmy. Jeśli będziemy widzieć, że kolejny raz udało nam się osiągnąć wyznaczony cel, to będziemy mieli większą motywację do tego, aby starać się jeszcze więcej.

Korzystajmy z gratyfikacji

Warto pamiętać, że Avon nagradza tych najlepszych. Dlatego też, dążmy do tego, aby spełniać wymagania programów lojalnościowych, aby składać zamówienia na określone kwoty, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na większe rabaty czy dodatkowe akcesoria. Avon oferuje najlepszym sprzedawcom nawet ekspresy do kawy czy laptopy, a to oznacza, że naprawdę warto się postarać o jak największą ilość zamówień. Motywujący może być dla nas również awans, jaki oferuje ta firma. Wówczas ze zwykłego konsultanta stajemy się liderem, budujemy swój zespół i mamy jeszcze większe możliwości, na zarobienie większych pieniędzy. Jeśli ten cel będziemy mieli przed oczami, to istnieje spora szansa, że uda nam się go osiągnąć, bo będziemy bardziej zmotywowani do zdobywania kolejnych klientów i kolejnych zamówień. Tym bardziej, że liderzy także mają możliwość rywalizowania między sobą, co oznacza, że również mogą liczyć na dodatkowe nagrody. To nie tylko większe rabaty, większy zarobek, ale również możliwość znalezienia się w gronie tych najlepszych, dzięki czemu będzie szansa na zdobycie atrakcyjnej wycieczki zagranicznej, udziału w konferencji ze znanymi osobami, czy nawet wygrania samochodu.

Jeśli jasno postawimy sobie cel, który chcemy osiągnąć, to z pewnością jego osiągnięcie nie będzie dla nas tak ciężkim zadaniem. Będziemy mieli wówczas w sobie dostatecznie dużo motywacji, aby uparcie dążyć do tego, co sobie założyliśmy. To też oznacza, że każdy najmniejszy sukces, jaki osiągniemy na tej drodze, przybliżający nas do tego głównego celu, będzie kolejną motywacją, do włożenia w to wszystko jeszcze większego wysiłku.