Czasami jest tak, że chcielibyśmy sobie trochę dorobić, ale tak, aby to była taka praca przy okazji, abyśmy nie musieli się trzymać w jakichś sztywnych ramach godzin pracy, czy zarobków, które dzięki temu uzyskujemy. Na szczęście okazuje się, że jest taka praca, która pozwoli nam zarabiać przy okazji, na zasadzie wplatania propozycji o zakupie kosmetyków, podczas rozmowy z rodziną czy z przyjaciółmi. Warto więc zobaczyć, czy to nie byłaby oferta idealna dla nas.

Avon niczego nie wymusza

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że Avon niczego na nas nie wymusza. Rejestracja do grona konsultantów jest darmowa i nie wymaga wprowadzania żadnych skomplikowanych danych. Później też możemy pokazywać katalog jeśli chcemy, ale możemy go mieć tylko dla siebie i nikomu nie przyznawać się do tego, że jesteśmy konsultantem. Jednak jeśli chcemy na takiej pracy bez zobowiązań, w której nie oczekują od nas uzyskiwania określonych wyników, naprawdę zarobić, to jednak warto zadbać o to, aby taki katalog zobaczyło jak najwięcej osób. To dlatego, że nasz zarobek będzie uzależniony od sprzedaży, którą uzyskamy. Im będzie ona większa, tym większy będzie zarobek, a proponowany upust może dochodzić nawet do 40% wartości sprzedaży. To oznacza, że na takiej pracy bez przymusu, którą wykonujemy wtedy kiedy chcemy i gdzie chcemy, przy odrobinie chęci, możemy zarobić nawet do kilku tysięcy złotych.

Tutaj nie trzeba mieć doświadczenia

Jeżeli obawiamy się, że nie posiadamy żadnego doświadczenia w handlu, to musimy wiedzieć, że tutaj go nie potrzebujemy. Dostajemy katalog, z którego powinniśmy korzystać, dostajemy pomoce, które pomogą nam zdobyć klientów i proponować kosmetyki w taki sposób, aby ludzie chcieli je kupować. Jeśli będziemy bazować na tych dwóch pomocach, to możemy być pewni, że będziemy potrafili wplatać rozmowy o kosmetykach w zwykłe pogawędki wśród rodziny czy przyjaciół, a niezobowiązujące pokazanie katalogu, może doprowadzić do zdobycia naprawdę sporego zamówienia. Dodatkowo nie musimy się tutaj martwić żadnym stoiskiem czy zaczepianiem ludzi. Jeśli wiemy, że nie będziemy się dobrze czuli w takiej formie pracy, zawsze możemy utworzyć stronę internetową z proponowanymi produktami, albo ograniczyć się do rozdawania katalogów wśród rodziny i znajomych. Nie musimy nawet na to poświęcać zbyt wiele czasu, a co się z tym wiąże, bez wielkiego wysiłku będziemy mogli liczyć na dodatkowe pieniądze, które będą wpadać na nasze konto.

Warto zobaczyć na czym polega współpraca z Avon. Przekonać się, że tutaj nie składamy żadnych deklaracji, nikt nie oczekuje od nas wysokiej sprzedaży z każdym katalogiem. Pracujemy tak jak chcemy, niejako przy okazji wspominając o różnych produktach, które oferowane są przez tą markę. Jeśli będziemy autentyczni w tym co mówimy i sami będziemy korzystać z tych produktów, to nie będziemy mieli problemów z pozyskaniem nowych klientów i co też ważne, utrzymywaniem przy sobie tych, którzy od jakieś czasu są nam wierni i tylko u nas składają swoje zamówienia.