AVON jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm kosmetycznych na świecie. Współpraca z AVON jest również najpopularniejszą drogą do rozpoczęcia własnego biznesu poprzez sprzedaż bezpośrednią. Dzięki bogatej gamie kosmetyków, perfum, produktów do kąpieli, ubrań i akcesoriów do domu – sprzedaż produktów AVON może być kreatywnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Koszt rozpoczęcia jest znikomy i przy wysokim zaangażowaniu może być jeszcze niższy.

Ciekawe pomysły na sprzedaż produktów AVON

Aby w ogóle rozpocząć sprzedaż musisz się zarejestrować w firmie AVON za pomocą formularza. Gdy otrzymasz swój numer personalny i wykonasz pierwsze logowanie możesz przystąpić do zamawiania. Proponujemy kilka dobrych rad jak zwiększyć swoją efektywność jako reprezentantka AVON.

  1. AVON oferuje bardzo dużo szkoleń i warsztatów, z których możesz czerpać nowe pomysły i wiedzę. Wykorzystaj je! Szkolenia online wprowadzą Cię w temat sprzedaży, wyjaśnią oczywiste niejasności i przedstawią produkty z kolekcji AVON. Warto również zapytać opiekuna o organizowane w pobliżu warsztaty stacjonarne.
  2. Wykorzystaj w pełni oferowane przez AVON materiały zwłaszcza te, które możesz pobrać i wydrukować. Takie ulotki będą nieocenione do rozpromowania swojej nowej działalności i oferowanych produktów. Możesz również stworzyć własne materiały promocyjne – ulotki, wizytówki, naklejki i broszury. Ogranicza Cię jedynie własna pomysłowość.
  3. Wypytaj potencjalnych klientów (rodzinę, znajomych i współpracowników), które z ich kosmetycznych wymagań nie są spełnione. Może poszukują produktów specjalistycznych na trądzik, produktów ekologicznych i nieuczulających lub niedrogich kremów walczących z oznakami przedwczesnego starzenia. Ma to na celu dwie rzeczy: po pierwsze poznajesz swoich klientów i ich potencjalne potrzeby, ale również możesz od razu zaproponować odpowiednie rozwiązania z katalogu AVON.
  4. Świetnym sposobem na zainteresowanie klientów produktami AVON jest zorganizowanie pokazu produktów, na którym zademonstrujesz działanie, sposób użycia lub zależnie od umiejętności całkowite przemiany ochotników. Taka demonstracja może okazać się o wiele skuteczniejsza niż bierne wręczenie katalogu i oczekiwanie na rezultat.
  5. Przygotuj swoją stronę internetową z pomocą AVON. Widoczność w internecie może zwiększyć ilość Twoich klientów nawet kilkukrotnie przy minimalnym wysiłku. Dzięki dostępnym narzędziom stworzysz swoją stronę z łatwością.
  6. Na rozmowy z potencjalnymi klientami zawsze przychodź przygotowana. Poza katalogiem i broszurami, warto mieć ze sobą próbki perfum i kosmetyków. Większość kosztów wydanych na produkty reklamowe zwraca się w ciągu pierwszego miesiąca.

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas rozwiązania pomogą wam w pierwszych miesiącach sprzedaży i nie tylko.