Codziennie otrzymujemy od was mnóstwo pytań na przeróżne tematy, dlatego postanowiliśmy zebrać te najczęściej powtarzające się i odpowiedzieć na nie tutaj. Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania dręczące każdą nową konsultantkę bądź liderkę. Jeśli nie uda Ci się znaleźć odpowiedzi na konkretne pytanie skontaktuj się z nami z zakładki Kontakt.

 

Ile będę zarabiać?

Zarobki konsultantki AVON opierają się o marżę wynikającą z różnicy między ceną katalogową, a ceną po rabacie konsultantki. Rabaty wynoszą od 15% do 40% i są zależne od wielkości realizowanych przez przedstawicielkę zamówień. Ponadto konsultantki mają dostęp do szeregu promocji i jeszcze większych rabatów, które później mogą wykorzystać do zwiększenia zysku.

Z kolei liderki AVON zajmujące się tworzeniem własnej grupy konsultantek otrzymują procent od całej sprzedaży drużyny uzależniony od poziomu na którym się znajdujemy. Szczegóły możesz znaleźć na wykresie na naszej stronie w zakładce Lider AVON.

 

Ile kosztuje dołączenie do AVON?

Rejestracja w AVON nic nie kosztuje.

 

Co jeśli chcę zrezygnować?

W AVON nie jesteś zmuszona do składania zamówień. Po 1 roku bez żadnej aktywności Twoje konto zostanie po prostu usunięte bez żadnych konsekwencji.

 

Na jakie wsparcie mogę liczyć po rejestracji?

AVON oferuje darmowe szkolenia online i materiały reklamowe. Od nas otrzymacie pakiet katalogów, które pomogą wam wystartować wasz nowy biznes oraz stały kontakt i wsparcie.

 

Czy muszę sprzedawać bezpośrednio?

Oczywiście jest to tylko jedna z opcji na której stworzono markę AVON. Można również prowadzić sprzedaż wysyłkową poprzez własną stronę internetową. Polecamy spróbować każdej z tych opcji i wybrać tę, która będzie wam bardziej odpowiadała lub obie naraz.

 

Czy muszę posiadać prawo jazdy?

Naturalnie samochód ułatwia dojazd do klienta i zbieranie zamówień, lecz nie jest on niezbędny. W dobie powszechnego internetu, Skype’a i tanich rozmów telefonicznych, posiadanie prawa jazdy staje się tylko dodatkowym ułatwieniem.

 

Czy mogę zwrócić zamówione produkty?

Tak. AVON daje Ci aż 90 dni na zwrot produktów, nawet jeśli produkty zostały otwarte, ale ich zużycie nie przekracza 20%.

 

Jak często muszę zamawiać?

Każda kampania AVON trwa 3 tygodnie z wyjątkiem krótkich kampanii świątecznych. Aby konto zostało aktywne należy złożyć przynajmniej jedno zamówienie na katalog.

 

Czy muszę otworzyć działalność gospodarczą jako lider AVON?

Nie musisz, ale jest to jedna z możliwości. Jako lider tworzący grupę konsultantów masz dwa wyjścia: możesz podpisać z firmą AVON umowę zlecenie na podstawie, której będziesz otrzymywać wynagrodzenie lub możesz otworzyć działalność gospodarczą. Każda z tych opcji ma swoje plusy.

Działalność gospodarcza:

  • Możesz starać się o dofinansowanie działalności środkami z UE
  • Możesz odliczać koszty związane z prowadzeniem działalności
  • Niepowtarzalna okazja do zdobywania doświadczenia w prowadzeniu własnej firmy
  • Łączenie różnych aktywności zawodowych w ramach jednej działalności

Umowa zlecenie:

  • Minimum formalności
  • AVON zajmie się odprowadzaniem składek i podatku
  • Pieniądze przelewane wprost na konto po odliczeniu składek
  • Brak kosztów związanych z prowadzeniem działalności

Poznaj szczegóły AVON