Mogłoby się wydawać, że skoro kosmetyki proponowane są w różnych sklepach i to jeszcze od różnych producentów, to sprzedaż kosmetyków Avon, opierająca się na kontaktach z klientami i składaniu zamówienia z katalogu, nie da nam możliwości zarobienia. A jednak. Okazuje się, że Avon jest tak dobrze znaną i co najważniejsze lubianą marką, że klienci cały czas sięgają po jego produkty, a to oznacza, że cały czas są poszukiwani ludzie, którzy podejmą z nią współpracę jako konsultanci. Ale czy taka praca sprzedażowa, oparta na byciu konsultantem, faktycznie się opłaca?

Co możemy zyskać?

Jeżeli zastanawiamy się, co zyskamy, jeśli zarejestrujemy się jako konsultant Avon, to warto wiedzieć, że przede wszystkim możemy tutaj liczyć na realny zarobek. Im większa będzie nasza sprzedaż, im większe zamówienia złożą nasi klienci, tym więcej my zyskamy, bo tym większy upust sobie wypracujemy. Skoro w kwartale robimy zamówienia na łączą sumę 1200zł (minimum 400zł w miesiącu) to możemy uzyskać upust w wysokości od 27% do 35% w każdym miesiącu. Jeśli będziemy systematycznie powiększać liczbę swoich klientów, to może się okazać, że bez trudu dojdziemy do zamówień na poziomie nawet 3000 – 4000 zł, a to oznacza, że wówczas nasz upust podskoczy do 40%. To naprawdę nie jest mało, jeśli pomyślimy o tym, że będziemy mogli pracować jak chcemy, kiedy chcemy i w wolnych chwilach, bez konieczności przesiadywania w zamkniętych pomieszczeniach. Nie mówiąc o tym, że mamy tutaj również możliwość uzyskania kosmetyków po znacznie niższych cenach, co także daje nam możliwe szanse na zaoszczędzenie sporych pieniędzy.

Każdy decyduje jak pracuje 

Avon swoim konsultantom udostępnia niezbędne pomoce, w postaci katalogów, próbek i różnego rodzaju produktów, które ci mogą kupić po niższej cenie, aby zaprezentować swoim klientom. Dodatkowo daje także możliwość skorzystania z różnych szkoleń stacjonarnych i internetowych, a więc można się na nich dowiedzieć, jak prezentować konkretne produkty, jak rozmawiać z klientami, jak wykorzystywać potencjał, który drzemie w katalogu. Jeśli skorzystamy z tych wszystkich porad, to może się okazać, że bez najmniejszego problemu, będziemy w stanie uzyskiwać z każdym katalogiem naprawdę sporą sprzedaż, a co się z tym wiąże, też zarobek sięgający kilkuset złotych. Co więcej, Avon nie stawia przed nami żadnych wymagań. Nie mamy obowiązku uzyskiwania minimalnej sprzedaży, nie mamy obowiązku pracowania na jego rzecz określonej ilości godzin w tygodniu czy w ciągu dnia. To jak będą zdobywani klienci, w jaki sposób konsultanci będą się z nimi kontaktować nie jest ważne. Avon w to nie wnika, bo to przecież konsultantom powinno zależeć na składaniu jak największego zamówienia, tak aby mogli się cieszyć z jak największych zysków.

Koniecznie zobaczmy na czym polega praca konsultanta Avon i sprawdźmy, jakie zarobki mogą być tutaj uzyskiwane. Może się okazać, że szybko dojdziemy do wniosku, że jest to wymarzona praca dla nas. Pracujemy kiedy chcemy, gdzie chcemy, spotykamy się z ludźmi, a dodatkowo przy niewielkim nakładzie sił, mamy możliwość sporo zarobić.