Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jeżeli dołączy do zespołu konsultantek Avon, to musi od razu zakładać firmę i odprowadzać podatki. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, tylko od Ciebie zależy w jaki sposób będziesz działać w Avon. Masz wybór, bo Ambasadorka Avon to nie jedyna możliwość jaką oferuje Ci firma.

Kupowanie na własne potrzeby

Jeżeli dołączysz do grona Konsultantek i Ambasadorek Avon możesz liczyć na spore rabaty i mnóstwo korzyści. Bycie w tej grupie absolutnie do niczego Cię nie zobowiązuje. Kosmetyki możesz kupować ze zniżką tylko na własny użytek, nie musisz ich dalej rozprowadzać. Sama decydujesz o tym jak pokierujesz swoją karierą w Avon. Firma niczego Ci nie narzuca, nie masz obowiązku zamawiania, nikt Cię do niczego nie zmusi. To Twoja decyzja, czy Avon będzie dla Ciebie pracą, dodatkowym zajęciem, czy po prostu sposobem na tańsze kosmetyki.

Sprzedaż kosmetyków

Zostałaś Konsultantką, Ambasadorką Piękna Avon, bo chciałaś zamawiać kosmetyki ze zniżką tylko dla siebie, ale nagle okazało się, że koleżanki, rodzina, czy znajomi także chcieliby od Ciebie coś zamówić? Wiele osób działa w ten sposób, na zasadzie dodatkowego zajęcia i nie rejestrują firmy. Przy kilku produktach, które zamówisz dla bliskich, nie zarobisz od razu setek, czy tysięcy złotych. To małe sumy, które i tak zapewne wydasz na produkty dla siebie.

Kiedy założyć firmę

Wiele osób decyduje się na założenie firmy gdy zaczynają sprzedawać bardzo duże ilości – pamiętaj, że to ty jako konsultantka jesteś odpowiedzialna za opodatkowanie sprzedaży, dlatego aby móc pracować legalnie warto rozliczać się z urzędem skarbowym opodatkowując dużą sprzedaż

Konsultantka i Ambasadorka Avon a podatek

Jak widzisz Avon daje Ci dużo możliwości. Założenie firmy, to tylko jedna z opcji. Kosmetyki ze zniżką możesz kupować dla siebie bez żadnych problemów. Jeżeli jednak poważnie myślisz o Avon, a bycie Ambasadorką traktujesz jak pracę, to z pewnością warto zgłębić temat.