Jeżeli już działamy na poziomie konsultanta Avon od jakiegoś czasu i uzyskujemy bardzo dobre wyniki sprzedażowe, to może się okazać, że zyskamy możliwość awansu. Wówczas będziemy mieli status Lidera Avon, co będzie się wiązało z większymi obowiązkami, ale również z większym wynagrodzeniem, zarówno tym finansowym, jak i poza finansowym. Warto podjąć to wyzwanie, bo może się okazać, że będziemy mogli na tym naprawdę wiele zyskać, a dodatkowo jeszcze będziemy mogli się sprawdzić w nadzorowaniu pracy innych ludzi. Bo Lider Avon musi mieć swój zespół, który będzie w nim i na niego pracował.

Zespół jest bardzo ważny

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że zespół który współpracuje z danym Liderem jest niezwykle ważny. Im większe są jego zamówienia, im większe są zyski poszczególnych konsultantek, tym większe są zyski całego zespołu, a więc również i Lidera. Dlatego warto dołożyć starań, aby pierwsze konsultantki, które znajdą się w naszym zespole, były naprawdę dobrze zorganizowane i wiedziały, w jaki sposób sprzedawać, żeby zyskać jak najwięcej. Ale jak znaleźć te pierwsze osoby, które będą należały do naszego zespołu?

Nie wybierajmy z klientów

Przede wszystkim zostając Liderem Avon i chcąc zacząć budowanie zespołu, nie możemy wybierać konsultantek do współpracy spośród swoich klientów. Na stanowisku Lidera nadal będziemy musieli składać zamówienia, aby móc jako grupa osiągnąć odpowiedni poziom, a to oznacza, że nie możemy się pozbywać dotychczasowych zamówień. Warto więc dawać ogłoszenia w internecie, że przyjmiemy do swojego zespołu, zaznaczając jednocześnie co oferuje w przypadku takiej przynależności i jak wiele można zyskać dołączając do grona konsultantów Avon. Może znamy jakieś panie, albo panów, którzy szukają dodatkowego zajęcia? Wówczas możemy im to zaproponować i nie będzie miało znaczenia, czy są naszymi sąsiadami, czy może znamy się tylko przelotnie z widzenia.

Nastolatki uwielbiają kosmetyki

Z pewnością wśród rodziny czy znajomych, albo sąsiadów mamy nastolatki. One uwielbiają kosmetyki i może się okazać, że taka praca, związana z ich sprzedażą, dająca jednocześnie możliwość nie tylko dorobku, ale również tańszego kupowania kosmetyków, będzie dla nich naprawdę interesująca. Dodatkowo warto podkreślić, że mają one swoje koleżanki, które także uwielbiają kosmetyki, a to oznacza, że bez większego problemu mogą one uzyskiwać naprawdę wysoką sprzedaż.

Wybór tych pierwszych konsultantek jest naprawdę ważny, więc warto poszukiwać ze swojego otoczenia, jednocześnie pomijając swoje klientki. Poza tym, trzeba też pamiętać, że na początku mogą potrzebować one naszej pomocy, a to oznacza, że warto obserwować co się dzieje, podpowiadać jak mogą zdobywać klientów i zwiększać swoje zamówienie. Dodatkowo warto także podsyłać ciekawe filmiki proponowane przez Avon i informować o różnych szkoleniach. Im większą wiedzę będą miały konsultantki z naszego zespołu, tym większy sukces będzie on mógł odnieść, a to oznacza, że tym większy sukces odniesie także Lider takiego zespołu.