Każda przedsiębiorcza kobieta z pewnością ma takie dni, że… ma wszystkiego serdecznie dość! Ba, chyba każdy człowiek ma od czasu do czasu delikatny kryzys, taki mały, taki malutki.  I tak chciałoby się znaleźć gdzieś w bardzo miłym miejscu na dalekim końcu świata, bez telefonu, bez tysiąca pytań o największe oczywistości, bez obowiązków, zmartwień i psujących się zmywarek.  To bardzo piękny scenariusz, ale niestety – często niemożliwy do zrealizowania.

Szaleństwo XXI wieku

Żyjemy w czasach, które „biegną” jak szalone. Na oślep, bez litości – a my jakoś tak się podporządkowujemy i przeważnie niechętnie, ale też biegniemy. Bo trzeba, bo wypada, bo wszyscy biegną! I robimy trzy rzeczy na raz, pracujemy za długo, za mało odpoczywamy, za krótko przebywamy w towarzystwie najbliższych, za mało przykładamy się do racjonalnego żywienia… Dużo rzeczy robimy dookoła i najwyższy czas coś z tym zmienić.

Konsultant, czyli nieograniczone możliwości rozwoju

Jednym z najatrakcyjniejszych zawodów na rynku pracy jest praca na własny rachunek – jedną z form takiej działalności jest praca w roli konsultantki AVON. To świetna opcja dla młodych mam i nowoczesnych biznes woman, które chcą być paniami swojego czasu i samodzielnie decydować o tym, kiedy będą pracować i jak długo. To niebywale wygodna formuła, bowiem konsultant nie ma żadnych zobowiązań – nic nie musi, nie obowiązują go żadne normy ani progi. Ma same możliwości, a w dzisiejszym świecie „móc” i „nie musieć” to prawdziwy luksus! Konsultant AVON nie ma żadnych ograniczeń – zamówienia składa wtedy, kiedy tylko chce, a wszystkie zamówione produkty otrzymuje z dostawą do domu. Na czym polega taka praca? Na sprzedaży kosmetyków i innych akcesoriów renomowanej marki – znajomym, przyjaciołom i innym. Jak na tym zarobić? W zależności od wielkości zamówienia konsultant otrzymuje atrakcyjny rabat na wszystkie produkty – nawet do 40%! Jednocześnie sprzedaje kosmetyki w regularnej cenie, a różnica zostaje w jego portfelu.

Atrakcyjne zarobki

Jak widać, praca konsultantki wiąże się z atrakcyjnymi zarobkami, których wysokość zależy tylko i wyłącznie od samej konsultantki. Traktując to zajęcie jako formę pracy dodatkowej, można zarobić około kilkuset złotych miesięcznie, zaś uznając je za główne źródło dochodów i angażując się w nie na sto procent, można zarobić nawet kilka tysięcy. To naprawdę imponujące liczby, które warto wziąć pod uwagę. Sama praca jest satysfakcjonująca, lekka i przyjemna – daje mnóstwo zadowolenia i pozwala na samorealizację – ale wiąże się też z koniecznością nawiązywania interakcji z różnymi ludźmi, a to czasami może być źródłem frustracji.

Żeby nie zwariować…

…warto wypracować w sobie dystans i nie przejmować się tak bardzo tym, co mówią inni. Klient narzeka? Trudno, najwyraźniej sam ma problemy – tylko cierpliwe podejście i łagodne słowa mogą go uspokoić, a nas ocalić od obłędu. Zdystansowanie naprawdę może zdziałać cuda! No i nie można zapomnieć o odpoczynku. Wieczór dla siebie, nogi na pufie, kieliszek czerwonego wina i ulubiona książka – albo kąpiel w pianie i ukochana muzyka w tle. Takie oczyszczanie myśli działa kojąco, a następnego dnia łatwiej wrócić do obowiązków!