Młodzi ludzie mają duże potrzeby – chcą bywać ze znajomymi w modnych lokalach, kupować modne ubrania, chodzić do kina i mieć pieniądze na dobre jedzenie. Właśnie dlatego większość z nich rozgląda się za atrakcyjną pracą dodatkową, która nie będzie przesadnie ciężka, a jednocześnie pozwoli im nieco dorobić do kieszonkowego.

Czy młodzi ludzie mogą sobie dorobić?

Mogą, ale nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Ponieważ mówimy o młodych ludziach, którzy wciąż pozostają na utrzymaniu rodziców, chodzą do szkoły i mają sporo nauki, a także na ogół są niepełnoletni, z oczywistych względów odpada praca na etat w ośmiogodzinnym wymiarze czasu pracy. W grę wchodzi praca weekendowa (w piątki, soboty i niedziele), a także w godzinach popołudniowych i wieczornych. Często spotykaną wśród nastolatków formą zatrudnienia jest praca w charakterze opiekunki do dziecka, rowerowego rozwoziciela pizzy czy kelnera. Nierzadko młodzi ludzie oferują swoją pomoc przy koszeniu trawnika, wynoszeniu śmieci czy robieniu zakupów starszym osobom – to bardzo popularne rozwiązania, które w dłuższej perspektywie czasu naprawdę się opłacają.

Praca idealna – połączenie przyjemności i korzyści

Inną opcją jest praca w charakterze konsultantki, np. znanej marki kosmetycznej. Tę formę zatrudnienia z pewnością docenią wszystkie młode dziewczyny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rozważyli ja również chłopcy! Bardzo dobre warunki współpracy oferuje m.in. znana firma AVON, którą rekomendują znane polskie aktorki.

Zalety pracy konsultanta

Ta forma trudnienia ma naprawdę sporo zalet, dzięki czemu idealnie nadaje się dla nastolatków. Przede wszystkim jest w pełni bezpieczna i elastyczna. Rejestrując się na stronie internetowej i dołączając do grona konsultantów, młody człowiek nic nie traci, ponieważ nie będą go wiązały żadne zobowiązania. Pracując w charakterze konsultanta, nie trzeba spełniać norm, realizować celów ani wypełniać żadnych obowiązków. To pełna dowolność – praca w charakterze konsultanta polega na sprzedaży kosmetyków. Im większe zamówienie złoży konsultant, tym większy rabat otrzyma, a sprzedając produkty dalej, zarobi na prowizji. Ponieważ młodzi ludzie mają mnóstwo znajomych – koleżanki i koledzy z klasy, ze szkoły, z podwórka, z zajęć dodatkowych – mają naprawdę spore szanse na osiągnięcie atrakcyjnych zarobków w skali miesiąca. Kiedy natomiast nie będą mieli czasu, by angażować się w sprzedaż (przed sprawdzianami, klasówkami czy egzaminem na prawo jazdy), bez problemu mogą zwolnić tempo.

Konsultant – praca dodatkowa dla każdego nastolatka

Taka forma pracy dorywczej to naprawdę świetna opcja dla młodych ludzi, którzy z natury są towarzyscy, przedsiębiorczy i kreatywni. Aby podjąć wyzwanie i spróbować swoich sił w roli konsultanta, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i wypełnić formularz. To naprawdę proste!