Niejednokrotnie zanim zdecydujemy się na zakup jakiegoś produktu, chcemy go wypróbować. Chcemy zobaczyć jak wygląda, jaki jest w dotyku, jaka jest jego konsystencja, czy jaki jest jego zapach. Im więcej mamy możliwość dowiedzenia się o danym produkcie przed jego nabyciem, tym większa jest szansa, że będziemy z niego zadowoleni, a co się z tym wiąże, że chętnie będziemy z niego korzystać. Jak jednak sprawdzić produkty Avon, skoro nie można na nie natrafić w sklepie, a jedyną możliwością ich zdobycia, jest kupienie ich poprzez konsultanta? Na szczęście Avon zna potrzeby swoich klientów, wie że chętniej kupią jakiś produkt, jeśli będą mogli go najpierw sprawdzić, dlatego też daje możliwość otrzymania próbek. W jaki sposób?

Poprzez konsultanta

Przede wszystkim warto wiedzieć, że konsultanci mają możliwość zamawiać próbki różnych kosmetyków z Avon, a następnie mogą je przekazywać swoim klientom. Dlatego, jeśli interesuje nas jakiś kosmetyk, ale nie jesteśmy tak do końca pewni, czy faktycznie będzie nam odpowiadał, to warto poprosić konsultanta o dostarczenie takiej próbki. Wówczas on ją zamówi, a później przekaże nam, tak abyśmy mogli sprawdzić czy dany zapach, albo dany kolor szminki faktycznie nam odpowiada. Oczywiście te próbki są niewielkie, jednak w zupełności starczą, aby móc je wypróbować i określić, czy warto nam będzie zainwestować w dany produkt. Jeśli mamy taką możliwość, to warto także chodzić na specjalnie zorganizowane pokazy z produktami Avon. Tam wówczas także będziemy mogli się bliżej przyjrzeć wielu produktom i nie tylko zobaczyć czy nam odpowiadają, ale także porozmawiać na ich temat, nie tylko z samym konsultantem ale także z innymi osobami, które już prędzej korzystały z danego kosmetyku.

Sklepy stacjonarne

Warto wiedzieć, że Avon w różnych miastach ma swoje siedziby, takie sklepy stacjonarne. Co prawda jeśli nie należy do grona konsultantów tej marki, to nie będziemy mieli możliwości kupienia tych produktów – chyba że poprosimy któregoś z obecnych konsultantów, aby nam je kupił. Nie mniej, są tam wystawione różnego rodzaju produkty, a to oznacza, że spokojnie będziemy mogli sprawdzić różne zapachy, konsystencje kremów czy kolorowe kosmetyki. Co więcej, będziemy mogli tam także zobaczyć, jak wyglądają torebki, biżuteria czy buty, które nas zainteresowały, a to oznacza, że składając już ostateczne zamówienie, będziemy pewni swojej decyzji. Oczywiście Avon daje nam możliwość odesłania produktu z którego nie jesteśmy zadowoleni, mamy na to 3 miesiące, jednak skoro istnieje możliwość wcześniejszego sprawdzenia danej rzeczy, to czemu mielibyśmy z tej możliwości nie skorzystać?

Wbrew pozorom pozyskanie próbek kosmetyków Avon wcale nie jest takie trudne, jakby mogło nam się wydawać. Dlatego właśnie, jeśli coś nas interesuje, ale nie jesteśmy pewni, czy będziemy z tego zadowoleni, to powinniśmy skorzystać z możliwości zobaczenia takiej próbki. Czy to prosząc o nią swojego konsultanta, czy udając się osobiście do ich sklepu, w którym te próbki będą wystawione i ogólnodostępne.