fbpx

Coraz częściej zastanawiamy się nad tym, aby dołączyć do grona konsultantów Avon, ale ciągle się wahamy? Dodatkowo zbliża się koniec roku i myślimy sobie, że teraz już nie warto, że dołączymy do nich od nowego roku? Warto wiedzieć, że tak naprawdę nie ma znaczenia, kiedy dołączymy do tej firmy. Możemy to zrobić w każdej chwili, a im prędzej się na to zdecydujemy, tym szybciej zaczniemy zarabiać pieniądze, których wysokość będzie uzależniona od wielkości naszego zamówienia. Dlatego też, zbliżający się okres świąteczny, może być świetną motywacją do tego, aby tą współpracę zacząć już teraz, zwłaszcza że dzięki temu, będziemy mieli szansę już na samym początku cieszyć się ze sporych zarobków, a to też oznacza, że łatwiej będzie nam skorzystać z programu, który został przygotowany specjalnie dla nowych konsultantek. 

Ludzie szukają prezentów

Zastanawiamy się, dlaczego warto dołączyć do Avon właśnie w okresie świątecznym? Przed świętami mamy do czynienia z grubszymi katalogami, w których nie tylko jest znacznie więcej produktów niż zazwyczaj, ale jeszcze niejednokrotnie są one proponowane w dużo niższych cenach. To oznacza, że ludzie chętniej i częściej korzystają z takiej propozycji, dzięki czemu konsultantki mogą się cieszyć ze sporych zamówień, a co się z tym wiąże i sporych zarobków. Poza tym, wbrew pozorom wiele osób już od listopada zaczyna się rozglądać za prezentami świątecznymi dla swoich najbliższych. To oznacza, że bardzo dokładnie przyglądają się temu, co oferuje im Avon. Tym bardziej, że niejednokrotnie mamy możliwość zamówienia całych zestawów kosmetyków, gdzie będzie perfum, balsam i perfumetka, a to wszystko będzie elegancko zapakowane w ozdobne pudełko. Takie prezenty dają pewność, że zawsze spodobają się obdarowanemu, a to oznacza, że ludzie chętnie po nie sięgają, aby sprawić przyjemność swoim bliskim.

Nie tylko kosmetyki

Warto pamiętać, że Avon w swojej ofercie ma nie tylko kosmetyki, ale różnego rodzaju torebki, portfele, ubrania czy biżuterię. To oznacza, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla swoich bliskich, mając jednocześnie pewność, że kupuje produkty wysokiej jakości, które nie ulegną zniszczeniu. Co więcej w świątecznych katalogach niejednokrotnie pojawiają się różnego rodzaju sprzęty jak: zabawki dla dzieci, golarki, akcesoria kuchenne czy narzędzia, a to oznacza, że tym łatwiej będzie nam znaleźć kupców zainteresowanych daną ofertą i zdobyć spore zamówienie.

Ozdoby świąteczne

Nie ma co się oszukiwać, magia świąt ma to do siebie, że potrafi przyciągnąć każdego. To oznacza, że ludzie chętnie dekorują swoje mieszkania różnymi światełkami, bombkami czy ozdobami nawiązującymi do zbliżających się dni. To oznacza, że możemy znaleźć tutaj nakładki na krzesła, odpowiednie etui do sztućców, jak i różnego rodzaju akcesoria kuchenne nawiązujące właśnie do tego okresu. A ponieważ wielu ludzi, lubi to co jest ładne, wytrzymałe i co wprowadza świąteczny klimat, to możemy być pewni, że nie będziemy mieli najmniejszego problemu z tym, aby namówić ich do takich zakupów. A jeśli w tym okresie świątecznym zdobędziemy swoich pierwszych klientów, to jest duża szansa na to, że zostaną oni z nami już na dłużej, dzięki czemu będziemy mieli stałych klientów, którzy to właśnie u nas będą składali swoje zamówienia.

Taniej, ale trudniej o klientów?

Jeżeli zdecydujemy się na rozpoczęcie współpracy z Avon po nowym roku, to możemy być pewni dwóch rzeczy. Katalog będzie cieńszy niż te poprzednie, ale za to będzie w nim bardzo dużo przecenionych rzeczy. I to tak naprawdę mocno przecenionych. Jednak prawda jest taka, że wiele osób dostaje kosmetyki w prezentach świątecznych. To oznacza, że chociaż oferta katalogowa będzie ciekawa, to jednak może się okazać, że trudno będzie nam znaleźć klientów, którzy zdecydują się z niej skorzystać. Poza tym, po świętach niejednokrotnie ludzie mają mniej pieniędzy w portfelach, a to oznacza, że mogą być mniej skłonni do tego, aby kupować jakieś produkty na zapas, nawet jeśli ich cena, będzie naprawdę zachęcająca. Dlatego też, warto się zastanowić, czy faktycznie chcemy zaczynać naszą przygodę z Avon od nowego roku. Zwłaszcza, że wówczas dopiero będziemy zdobywać pierwszych klientów, a to może oznaczać, że trudno będzie nam ich zdobyć już od samego początku i trudno będzie nam spełnić warunki programu dla nowych konsultantek, co może się przełożyć na to, że nie otrzymamy dodatkowych produktów, które są przewidziane jako nagrody w tym programie.

Wybierzmy okres świąteczny

Niewątpliwie wiele rzeczy przemawia za tym, abyśmy naszą przygodę z Avon rozpoczęli jeszcze przed nowym rokiem. Okres świąteczny, kiedy to ludzie poszukują prezentów dla swoich bliskich i kiedy to znajdują się w pozytywnym szale wydawania pieniędzy, będzie idealnym momentem, aby zaprezentować im produkty Avon. Wówczas będziemy mieli większą szansę na to, że będą chcieli zamówić u nas jakieś produkty, a jeśli już raz to zrobią, to bardzo możliwe, że zostaną z nami na dłużej. Co więcej, aby im pokazać, że faktycznie są dla nas ważni, że doceniamy ich obecność, możemy do każdego świątecznego zamówienia dołożyć jakiś drobiazg, chociażby krem do rąk, z przyczepioną karteczką „Wesołych Świąt”. Z pewnością to będzie miły gest, który sprawi, że na twarzach naszych klientów pojawi się uśmiech.

Warto zobaczyć, co możemy zyskać, jeśli współpracę z Avon zaczniemy w okresie świątecznym. Przeanalizujmy wszystkie plusy i minusy, aby mieć pewność, że podejmujemy dobrą decyzję. Jedno jest pewne, duża oferta z katalogów świątecznych, prezentowana w świetnych cenach i fakt, że klienci poszukują prezentów dla najbliższych, z pewnością będzie naszym sprzymierzeńcem. Nie ulega wątpliwości, że w okresie świątecznym, naprawdę łatwo będzie nam złożyć zamówienie na wysoką kwotę i zacząć współpracę z Avon od zarobku, który z pewnością będzie dla nas niezwykle satysfakcjonujący. A to może nas zachęcić do wytężonej pracy w kolejnych katalogach, bo zauważymy, że faktycznie można sporo zyskać na takiej współpracy.