Mogłoby się wydawać, że skoro dookoła nas jest tak wiele różnych sklepów, które dodatkowo posiadają bardzo bogaty asortyment, to nie opłaca się zajmować sprzedażą, polegającą na bezpośrednim kontakcie z klientem. Jednak gdyby to nie było opłacalne, to pracę straciliby wszyscy konsultanci Avon, którzy zarabiają właśnie w ten sposób. Ale czy faktycznie warto się tym zająć, czy można z tego uzyskać jakieś konkretne pieniądze?

Ważna jest odpowiednia sieć klientów

Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że chcąc zająć się sprzedażą produktów, zwłaszcza takich jak kosmetyki, musimy mieć odpowiednią sieć klientów. Jeśli będziemy ich mieli kilkunastu i co katalog kilku z nich będzie składało zamówienia na kilkadziesiąt złotych, to szybko może się okazać, że mamy możliwość zarobienia nawet 600 – 800 zł. Dlatego też, pozyskiwanie klientów powinniśmy zacząć od rodziny, prezentując im katalog, a także niektóre z proponowanych produktów. Dodatkowo jeszcze warto podkreślić, że taka sprzedaż może być połączona z prezentacją poszczególnych produktów, co dodatkowo zachęci do ich zakupu. Jeśli będziemy potrafili wszystko przedstawić w odpowiedni sposób, to szybko może się okazać, że nie będziemy mieli tutaj problemów nie tylko z pozyskaniem klientów, ale również z ich utrzymaniem.

Stawiajmy na przekaz bezpośredni

Z pewnością rozmowa w cztery oczy, zapoznanie się z problemami danej osoby odnośnie jej skóry, pozwoli nam lepiej ją poznać, a co się z tym wiąże, zaproponować kosmetyki, które idealnie będą odpowiadały jej potrzebom. Dlatego zamiast bezosobowego rozdawania katalogów i prezentowania kosmetyków na stronie internetowej, warto zadbać o bezpośrednie spotkania. Taka sprzedaż może się udać, jeśli pokażemy klientom, że przejmujemy się nimi, że są dla nas ważni, że chcemy rozwiązać ich problemy z cerą, czy zaoferować im perfum, który doda im pewności siebie. Im lepiej będziemy mieli opanowane takie kontakty bezpośrednie, tym większe zamówienia będą spływały na nasze konto, a co się z tym wiąże, tym większy będziemy mogli z nich uzyskać zarobek.

Przy takiej sprzedaży ważne są działania

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że przy tego typu pracy, niezwykle ważne jest podjęcie odpowiednich działań. Jeśli dojdziemy do wniosku, że zamówienia od rodziny i przyjaciół to za mało, to ze swoją ofertą od Avon, powinniśmy wyjść na zewnątrz. Można w tym celu rozstawić stolik na którym będzie się prezentowało różne produkty, można próbować rozmów o tych produktach podczas stania w kolejce czy przesiadywania na placu zabaw z dzieckiem. Plusem takiej sprzedaży produktów, opartej na bezpośrednim kontakcie jest to, że pracujemy wtedy kiedy chcemy i jak chcemy. A to oznacza, że nic nas nie będzie ograniczało w możliwości poznawania nowych osób i prezentowania im takiej oferty. A jeśli już zdobędziemy klientów, to warto zadbać o to, aby zechcieli oni z nami zostać. W tym celu, możemy im oferować próbki wkładane do każdego zamówienia, jak też co jakiś czas różnego rodzaju kosmetyki albo gadżety z Avon. Wówczas będą czuli się zauważeni, docenieni, a to oznacza, że jeszcze chętniej będą u nas składali swoje zamówienie.

Im bardziej się zaangażujemy w tego typu działania, im większą sieć kontaktów z klientami będziemy się starali zbudować, tym większa będzie pewność, że w naszym przypadku sprzedaż produktów, okaże się opłacalna. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy dokładnie się przyjrzeli narzędziom, z których możemy korzystać podczas takiej sprzedaży i przemyśleli, które z nich okażą się być odpowiednie dla nas. Im większą przecież sprzedaż uda nam się uzyskać, tym większa będzie szansa, że z każdym katalogiem, na nasze konto będzie wpływała naprawdę ładna kwota pieniędzy. Zwłaszcza, że najlepsi w tej dziedzinie, potrafią zarabiać nawet ponad 1000 zł przy jednym takim czasie katalogowym, a do tego przecież dochodzą jeszcze inne gratyfikacje, które także pozwalają zaoszczędzić wiele pieniędzy. Czy to poprzez możliwość zakupu tańszych kosmetyków, czy poprzez prezenty, takie jak: zestaw serwisowy, ekspres do kawy, a nawet samochód.