Odpowiednia ochrona i pielęgnacja ust jest bardzo ważna. Jednak musimy tutaj pamiętać, że czegoś innego potrzebują one latem, a czegoś innego zimą. Co więcej, warto wiedzieć, że latem tak naprawdę najlepiej wyglądają usta naturalne, delikatnie pociągnięte błyszczykiem, dla ich podkreślenia i przyciągnięcia wzroku, ale nie wyróżniające się spośród całego makijażu. Dlatego też, warto zobaczyć jakie błyszczyki na lato możemy wybierać, tak aby zdecydować, które z nich będą dla nas najlepsze.

Ochraniające nasze usta

Warto wiedzieć, że mogą nam być zaproponowane błyszczyki, które z jednej strony będą nawilżały nasze usta i nadawały im odpowiedni blask, ale przede wszystkim, będą je chroniły przed działaniem słońca. To w nich będziemy mieli zawarte różnego rodzaju olejki i minerały, mające za zadanie odżywiać usta, jak i specjalne filtry, które będą miały zatrzymywać negatywne działanie promieni słonecznych. Takie błyszczyki mogą używać nawet mniejsze dzieci, dlatego też warto im się przyjrzeć i się na nie zdecydować.

Powiększające usta

Do wyboru, również w Avon, mamy specjalne błyszczyki, które mają za zadanie powiększyć nasze usta i sprawić, że będą one wydatniejsze. Są takie błyszczyki, które delikatnie mrożą nasze usta, szczypiąc je i w ten sposób optycznie zyskują na wielkości. Ale są również błyszczyki na lato, które posiadają w sobie delikatne drobinki. Gdy padną na nie promienie słoneczne, zaczynają się one mienić, co także wpływa na to, że nasze usta optycznie wydają się większe.

Dwufazowe nakładanie

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz błyszczyk na lato, na który się zdecydowałyśmy, będzie się utrzymywał przez dłuższy czas, to koniecznie powinnyśmy się zdecydować na błyszczyk dwufazowy. Najpierw nakładamy kolor, a następnie w kolejnym ruchu nakładamy warstwę nabłyszczającą. Nasze usta będą wyglądały świeżo, miękko, a jednocześnie będziemy miały pewność, że z takim błyszczykiem na naszych ustach nic się nie będzie działo przez długie godziny.

Różne witaminy

Warto popatrzeć na błyszczyki na lato, również pod kątem tego, jakie składniki w sobie zawierają. Z pewnością znajdziemy takie, które będą miały w sobie różne witaminy, jak i takie, które będą zawierały kolagen. W ten sposób będziemy miały pewność, że stosując taki błyszczyk, nie tylko dbamy o nasz wygląd i podkreślamy nasze usta, ale także w odpowiedni sposób je chronimy i zapewniamy im to wszystko, czego potrzebują, do ładnego wyglądu. Warto też się zastanowić, czy chcemy mieć błyszczyki, które będą nadawały naszym ustom delikatny blask, ale jednocześnie będą na tyle delikatne, że nie będą zmieniać ich koloru, czy może chcemy kupić takie z mocniejszym kolorem, aby podkreślały naszą twarz, jeśli zdecydujemy się na delikatniejszy makijaż oczu.

Z pewnością Avon ma w swojej ofercie wiele różnych błyszczyków, i nawilżających, i powiększających usta, i jasnych i z wyrazistym kolorem. Warto im się dokładnie przyjrzeć, tak aby spokojnie móc ocenić, który z nich okaże się być dla nas tym najlepszy, w który warto zainwestować.