Niejednokrotnie jest tak, że pamiętamy o prawidłowej pielęgnacji twarzy, rąk, kobiety niejednokrotnie nie wyjdą z domu bez nałożonego makijażu. A jednocześnie zapominamy często o tym, że nasze stopy także potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, że one również potrzebują odpowiedniego nawilżenia i ochrony przed popękaniem. Na szczęście Avon o tym pamiętał i proponuje nam różnego rodzaju preparaty i produkty, zaliczające się do serii Avon Foot works. Jeśli tylko chcemy mieć pewność, że kompleksowo będziemy mogli dbać o nasze stopy, to koniecznie powinniśmy zajrzeć właśnie do tej serii.

Odpowiednie przygotowanie

Warto wiedzieć, że pielęgnacja stóp powinna się zacząć od ich odpowiedniego przygotowania. Dlatego tak ważne jest to, aby w pierwszej kolejności z serii Avon Foot works wybrać przyrząd do pedicure 4 w 1, który pozwoli nam się pozbyć zrogowaciałej skórki i sprawi, że nasze stopy będą odpowiednio przygotowane do wchłonięcia niezbędnych preparatów. Możemy wykonać także specjalny peeling, który oczyści ich skórę, a także zadba o to, aby była ona lepiej ukrwiona, dzięki czemu szybciej i lepiej będzie ona wchłaniała wszystkie składniki odżywcze, które mamy zamiar jej zaaplikować. Możemy zdecydować się na specjalne maseczki, na olejki które świetnie będą działały pod wpływem ciepła uzyskanego przez założenie skarpetek, ale także możemy skorzystać ze specjalnych kąpieli dla stóp. Dodatkowo Avon Foot works oferuje nam preparaty do pielęgnacji stóp o różnych zapachach, a więc możemy wybrać lawendę, czekoladę z granatem, a nawet takie zawierające sól morską. Możemy wybierać preparaty rozgrzewające i chłodzące, które świetnie sprawdzą się latem. To oznacza, że dzięki odpowiednio dobranym produktom, nasze stopy mogą być świetnie odżywione i nawilżone.

Co jeszcze tutaj znajdziemy?

Jeżeli dokładnie zaczniemy przyglądać się propozycjom, jakie ma dla nas seria Avon Foot works, to przekonamy się, że możemy tutaj trafić również na przeróżne preparaty, które mają za zadanie eliminować przykry zapach naszych stóp. Niektóre będziemy aplikować bezpośrednio na stopy, innymi będziemy mieli spryskiwać buty, a to wszystko po to, abyśmy nie musieli się przejmować nieprzyjemnym zapachem. Tutaj do wyboru będziemy mieli specjalne spraye, albo mentolowy puder. Warto spróbować każdej z tych opcji, tak aby zobaczyć, która z nich będzie dla nas najlepsza. 

Wkładki żelowe i separatory

Warto mieć świadomość, że Avon Foot works, to także specjalne wkładki żelowe, które mają za zadanie zapobiegać ślizganiu się stóp w obuwiu na obcasie, a także chronić nasze stopy przed pojawianiem się mało przyjemnych odcisków. Dla pań ważną informacją będzie, że tutaj znajdą także separatory do paznokci, dzięki którym idealne pomalowanie paznokci u stóp, nie będzie już stanowiło problemu. Bo piękne stopy, to nie tylko te gładkie i pozbawione twardej skórki, ale także te, przy których mamy zadbane paznokcie.

Warto sprawdzić, jaką różnorodność produktów proponuje nam ta seria. Wówczas będziemy mieli pewność, że wybierzemy coś faktycznie idealnego dla siebie.